Kalendarz imprez
lokalizacja:  ck zamek  >
  
literatura

 

L I T E R A T U R A

 

Literatura w Centrum Kultury „ZAMEK” to przede wszystkim Dni Fantastyki.


Dni Fantastyki to impreza organizowana przez nas od 2004 roku. W programie znajduje się wiele punktów dotyczących różnych aspektów fantastyki (gry, pokazy, spektakle, prezentacje, warsztaty, turnieje).   Jednym  z  najważniejszych elementów Dni Fantastyki jest  blok literacki, w ramach którego odbywają się spotkania z pisarzami, redakcjami magazynów, wydawnictw, konkursy oraz warsztaty literackie.

 

 

Graham Masterton podczas spotkania z czytelnikami 16 maja 2009r (zdj. Tomasz Zych)

 


Niezależnie od wymienionych imprez organizujemy również - okazjonalnie lub w ramach tematycznych cykli  - spotkania z pisarzami ( m.in. Marek Krajewski, Jacek Żakowski, Henryk Suchar) oraz znanymi osobistościami, które niejako przy okazji parają się pisarstwem, np. Andrzej Strzelecki.

 

 

 

 Marek Krajewski (wrzesień 2005)                   Jacek Żakowski (kwiecień 2003) 

 

Piotr Kraśko (luty 2009)                              Andrzej Strzelecki (luty 2007)

 

Jetseśmy ponadto organizatorami 2 konkursów literackich:

Rejonowych Eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych oraz dorosłych, jak i Konkursu Recytatorskiego dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjalnych "Dzieci Mają Głos".

 

 

 

Piotr Bikont (styczeń 2009)


 

Literatura obecna jest również w Zamku w formie adaptacji  - najczęściej teatralnych - wystawianych na deskach sceny sali widowiskowej. W ostatnim czasie mogliśmy obejrzeć  spektakl „Gargantua i Pantagruel” w reżyserii Piotra Bikonta czy „Trzy rozmowy z Panem Herbertem” w wykonaniu Teatru Poezji Studio.

 

 

 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl.dev.3c.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ