Szanowni Państwo,

5 grudnia 2017, gdy na całym świecie obchodzony był Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, we Wrocławiu wystartowały 2 konkursy dla wrocławskich wolontariuszy!

„Chcemy w szczególny sposób wyróżnić osoby, które dzieląc się sobą, swoim czasem i umiejętnościami niosą pomoc osobom potrzebującym wsparcia, z zapałem angażują się w inicjatywy i projekty o charakterze społecznym, włączając się w działania realizowane przez organizacje pozarządowe, instytucje oraz pracodawców” – mówi Dorota Feliks, Dyrektor Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego.

Zapraszamy do pierwszej edycji konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”. Konkurs dedykowany jest wolontariuszom w wieku 18 plus. Nominacje w dwóch kategoriach – indywidualnej i grupowej (dla min. 3 osób) – mogą zgłaszać wrocławskie instytucje i organizacje pozarządowe, pracodawcy oraz osoby indywidualne.

Natomiast dla dzieci i młodzieży szkolnej (10–19 lat) wyróżniającej się zaangażowaniem, empatią i zapałem do niesienia pomocy potrzebującym organizowany jest po raz 24 we Wrocławiu konkurs „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”. Nominacje mogą składać szkoły, organizacje pozarządowe i inne podmioty korzystające z pomocy wolontariuszy. 

Uroczysta gala, na której poznamy laureatów zarówno konkursu „Wrocławskie Oblicza Wolontariatu”, jak i „Ośmiu Wspaniałych Wrocławia”, odbędzie się w marcu 2018 r.

 

Zgłoszenia kandydatów do obu konkursów przyjmowane są do 12 stycznia 2018 roku.

Szczegółowe informacje o konkursach znajdują się na stronie wolontariat.wroclaw.pl

Organizatorem konkursów jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego.

 

Osoba kontaktowa:

Anna Stocka – Miejskie Centrum Wolontariatu, WCRS

anna.stocka@wcrs.wroclaw.pl, tel. (71) 77 24 966