Kalendarz imprez
  

KALENDARZ IMPREZ 2017

 

 

"Malarze z Pracowni 210" 

wernisaż wystawy prac studentów ASP we Wrocławiu
 
30 listopada (czwartek), godz. 18:00

 

 

O pracowni na akademii jako o ważnym miejscu myślałem już od początku swoich studiów malarskich.

 

Pracownia to miejsce pracy, zmagania się z trudną materią, jaką jest malarstwo.

Nade wszystko jednak pracownia była i jest miejscem spotkania.

Spotkania studenta (ucznia) z profesorem (mistrzem).

Spotkania studentów z tego samego roku.

Spotkania studentów z różnych lat.

Ich wszystkich w przestrzeni pracowni łączy wyjątkowy stosunek do malarstwa i szeroko pojętej sztuki, do piękna i do prawdy.

 

W dzisiejszym świecie poczucie wspólnoty będąc w odwrocie powoli zatraca swój sens. Dlatego tak ważne dla takich małych społeczności jak pracownia są wspólne inicjatywy.

Wystawa pod tytułem „Malarze z pracowni 210”, studentów malarstwa ASP we Wrocławiu  w Galerii CK ZAMEK we Wrocławiu-Leśnicy jest właśnie taką ważną wspólną inicjatywą.

 

Pracownie malarstwa 210 prowadzi prof. Janusz Jaroszewski wraz z adiunktem Michałem Markiem. Na wystawie prezentujemy grupę studentów malarstwa, będących na różnych etapach artystycznego rozwoju.

Wszyscy to wyraziste, różniące się między sobą osobowości. Każda z nich  na swój sposób zaznacza swoje miejsce w przestrzeni pracowni, której to artystyczny pluralizm pozwala wszystkim mimo tych różnic, a niekiedy nawet tarć swobodnie obok siebie funkcjonować i rozwijać się. 

 

W wystawie biorą udział:

Elżbieta Bigos, Dorota Borecka, Aleksandra Dzido, Izabela Kabza, Aleksandra Opalińska, Marcin Połeć, Julia Weber

oraz prof. Janusz Jaroszewski i ad Michał Marek

 

 

 

Aleksandra Dzido 

        

Marcin Połeć

    

Dorota Borecka 

 

 

       

Izabela Kobza 

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl.dev.3c.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ