Kalendarz imprez
  

Czytelnia komiksu "Tymczasem..."

 

czynna: poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

sobota - niedziela 10:00 - 18:00

 

 

 

lista komiksów i książek dostępnych w czytelni

 

 

 

Czytelnia Komiksu „Tymczasem…” działa obok otworzonej w 2013 roku Galerii Komiksu w Centrum Kultury Zamek i jest miejscem spotkań i rozwijania umiejętności związanych z komiksem i jego pokrewnymi dziedzinami.
Ma być to miejsce otwarte dla wszystkich bez względu na wiek. Oprócz możliwości poczytania komiksów ze zbiorów czytelni odbywać się tu będą docelowo prelekcje i warsztaty prowadzone przez ekspertów w danej dziedzinie. Będziemy sięgać po specjalistów od komiksu dziecięcego, wybitnych teoretyków, doświadczonych rysowników analogowych, ale także po tych twórców, którzy tworzą posługując się najnowszymi technologiami.

 

 

Wszyscy oni w przystępny sposób będą przekazywać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności przybyłych uczestników. Warsztaty i prelekcje będą kierowane raz do najmłodszych czytelników(warsztaty rysowania i tworzenia historii), innym razem do młodzieży (nauka tworzenia w najnowszych programach do rysowania), a jeszcze innym do seniorów (warsztaty i prelekcje o tworzenia komiksów od podstaw).

 

 

 

Wstęp na wszystkie prelekcje ma być bezpłatny, a uczestnictwo potwierdzane jedynie przez wcześniejsze zapisy. 

Komiks łącząc w sobie stronę wizualną i literacką jest świetną wyjściową  do praktykowania wielu pokrewnych dziedzin: literatury, kina, animacji, grafiki. Nauka podstaw komponowania i budowania narracji przydaje się w wielu artystycznych i nie tylko zawodach. Dodatkowym atutem komiksu jest jego łatwa przyswajalność, która przyciąga ludzi wielu pokoleń.  


Galeria komiksu i ilustracji "Tymczasem..."

 

czynna: poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00

sobota - niedziela 10:00 - 18:00

 

 

 

 

 Galeria Komiksu i Ilustracji  „Tymczasem…” rozpoczęła swą działalność w kwietniu 2013 roku i jest miejscem gdzie regularnie wystawiani będą Polscy (i nie tylko) artyści komiksowi. Prezentowanie prace są eksponowanie zarówno w formie tradycyjnej (oryginały na ścianach) jak i wielkoformatowej (druki). Powstają również zaaranżowane specjalnie do przestrzeni wystawy, nowe formy komiksowe lub przestrzenne. Galeria mieści się we wnętrzach Centrum Kultury Zamek.

 

 

 

Wystawa prac Joanny Karpowicz

 

 

 

 

 

Wystawa prac Joanny Karpowicz

 

 

Wystawa prac Krzysztofa Owedyka

X

Uwaga! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii. Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez www.zamek.wroclaw.pl.dev.3c.pl lub podmioty trzecie w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to. Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce Polityka dotycząca cookies

AKCEPTUJĘ